Spolky v obci

TJ SOKOL KUNČINA, z.s.    WEBOVÉ STRÁNKY

V nelehké době roku 1949 byl místními kunčinskými obyvateli založen oddíl kopané (TJ Sokol Kunčina). Nebyly sice zkušenosti ani praxe, ale byla odvaha, elán, odhodlání, chuť a velké fandovství, takže i nedostatky, které se v průběhu času vyskytly, byly překonány a fotbal v Kunčině se ubíral správným směrem a hleděl do budoucnosti, která nebyla neúspěšná.

Po překonání počátečních obtíží se brzy dostavily úspěchy v kopané, ledním hokeji, boxu, šachu, sportovním parašutismu, kuželkách, košíkové, dívčí kopané a základní tělesné výchově.
V některých sportech se členové umístili na předních místech v rámci republiky. Úkolem meších organizací je vychovávat dobré fotbalisty a těm nejlepším umožnit hrát ve vyšších soutěžích.

Do dnešní doby jich z kunčinské líhně odešla celá řada do větších klubů, dva z nich dokonce hrávali nejvyšší československou i českou soutěž, a to pánové Miloš Kudyn a Libor Soldán. Libor Soldán získal "zlatou kopačku" za gól roku 1990. Z toho je zřejmé, že i u nás dokázali vyrůst dobří hráči - je zapotřebí jim dát příležitost.

Jsme jedna z mála vesnických organizací v okrese Svitavy, která má kompletní zastoupení ve všech soutěžích, máme žákovské mužstvo, dorost i muže. Kdo zná dnešní poměry, jistě uzná, že za vším stojí mravenčí práce několika nadšenců. Máme co dělat, abychom všechny oddíly zabezpečili tak, aby své soutěže mohli zdárně absolvovat. Věříme, že se nám to za pomoci našich sponzorů a obce Kunčina bude i nadále dařit.

AKCE POŘÁDANÉ ČLENY SPOLKU: Společenský ples, Vinobraní, Turnaj o kunčinské TANGO, Štěpánská diskotéka

 

 

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ KUNČINA    FACEBOOK

AKCE POŘÁDANÉ ČLENY SPOLKU: Společenský ples, Kunčinská pouť, Pálení čarodějnic a stavění májky, Kácení máje, Soutěž v požárním sportu O Pohár SDH Kunčina, Loučení s létem, Slavnostní rozsvícení Vánočního stromu.

 

 

MYSLIVECKÉ SDRUŽENÍ ČESKÁ HRANICE   FACEBOOK

AKCE POŘÁDANÉ ČLENY SPOLKU: Soutěž ve vaření kotlíkového guláše, Loučení s létem, Myslivecká zábava.

 

 

CK ČERTI KUNČINA 

Hlavní náplní činnosti členů oddílu je účast na celoročním seriálu Cykloman. Dále organizujeme tréninky, jednodenní vyjížďky po okolí, minimálně 3 vícedenní soustředění a v neposlední řadě pořádáme v Kunčině 2 veřejné závody - Kunčinský duatlon a Zimní biatlon.

Řada našich členů se kromě Cyklomana účastní i závodů v cyklistice, duatlonu, triatlonu, dálkových a extrémních běhů na různých místech České republiky.

Kontaktní osoba - Jednatel CK Roman Richter - telefon +420 603 893 481

AKCE POŘÁDANÉ ČLENY SPOLKU: Kunčinský powerman

 

 

ČESKÝ SVAZ VČELAŘŮ, z.s.  základní organizace Moravská Třebová     WEBOVÉ STRÁNKY 

V současnosti má naše základní organizace 86 řádných členů obhospodařujících 1167 včelstev na 108 stanovištích.

V rámci ČSV je naší základní organizaci svěřena územní působnost pokrývající katastrální území obcí a jejich částí: Borušov, Boršov u Moravské Třebové, Dlouhá Loučka, Gruna, Kunčina, Linhartice, Mladějov na Moravě, Moravská Třebová, Nová Ves u Moravské Třebové, Prklišov, Svojanov u Borušova, Útěchov u Moravské Třebové, Žipotín.

 

 

TS Kunčina, z.s.      WEBOVÉ STRÁNKY 

TS Kunčina, z.s. byl založen v roce 2014 a svou činnost vykonává celoročně v kryté tenisové hale, která byla na přelomu roku 2013/2014 postavena v obci Kunčina společností Bioinvest Kunčina s. r. o. Tenisová hala je provozována celoročně ve 24 hodinovém celodenním režimu. Je tvořena pevnou ocelovou konstrukcí se 2 vrstvami krycí plachty.

Kontaktní osoba - Jednatel TJ Jiří Šejnoha - telefon +420 603 579 237