Sportoviště v obci

Sportovní areál Kunčina - víceúčelové hřiště s umělým povrchem u ZŠ

V roce 2012 se podařilo dostavět sportovní areál u Základní školy Kunčina, který se skládá ze tří multifunkčních hřišť s umělým povrchem v areálu u školy. Na těchto je možno hrát plnohodnotně míčové hry jako je volejbal, nohejbal, basketbal, streetball, floorbal, tenis, malá kopaná atd. Hřiště je otevřeno pro veřejnost a jeho využití není zpoplatněno.   

 

 

Sportovní areál Kunčina - fotbalové hřiště

 

Dále sportovní areál obsahuje fotbalové hřiště s kvalitním zázemím, posilovnu s velkým množstvím špičkových posilovacích zařízení, dále je v budově sauna pro s kapacitou 12 osob a vířivka s kapacitou 6 osob. Všechna tato zařízení mají za cíl sloužit široké veřejnosti.

 

 

Volejbalová hřiště v Nové Vsi - areál u Kulturního domu v Nové Vsi

Dlouhá desetiletí jsou hojně využívána volejbalová hřiště v Nové Vsi za Kulturním domem v Nové Vsi. V areálu jsou dva volejbalové kurty s přírodním povrchem. Na těchto kurtech je možné hrát míčové hry jako je volejbal či nohejbal. Hřiště je otevřeno pro veřejnost a jeho využití není zpoplatněno.

V areálu jsou pořádány volejbalové turnaje, nohejbalové turnaje a využívají jej také dobrovolní hasiči z Nové Vsi, kteří zde každoročně pořádají Hasičské závody o pohár starosty obce.

V roce 2015 namísto části sportovní plochy vyrostlo veřejné dětské hřiště, které je velmi oblíbené mezi místními dětmi.

 

Fotbalové hřiště v areálu Pod Skalkou

V areálu se nachází fotbalové hřiště na minikopanou o rozměrech 35 metrů X 25 metrů s travnatým povrchem. 

V areálu jsou pořádány dvě významné akce: Turnaj o Kunčinské Tango a Zimní duatlon. Areál je volně přístupný veřejnosti a jeho využití není zpoplatněno.