Kulturní zázemí

Kulturní centrum Kunčina

Kulturní dům Kunčina vždy plnil roli hlavního kulturního centra v naší obci. Budova Kulturního domu v Kunčině je po dlouhá desetiletí využívána pro pořádání plesů, zábav, schůzí, oslav, karnevalů či divadelních představení a kina. Od roku 2013 probíhá průběžná rekonstrukce (parkoviště, ústřední topení a kotelna, hlavní sál, chodby, kuchyně, WC, PEKLO - barový pult ve sklepě, balkón, okna a dveře, terasa).

V roce 2021 byla obec úspěšná ve své snaze o získání dotačních prostředků na realizaci projektu s názvem Rekonstrukce Kulturního centra Kunčina. V říjnu 2022 byly dokončeny stavební práce na projektu s názvem Rekonstrukce Kulturního centra Kunčina. Stavba trvala 12 měsíců a neobešla se bez komplikací. Realizace díla byla náročná na koordinaci jednotlivých stavebních činností, obec zároveň realizovala opravu vzduchotechniky, elektroinstalace a instalaci nové jevištní techniky.

Financování akce ještě není zcela u konce. Lze konstatovat, že náklady realizace díla přesáhnou částku 13 milionů Kč. Obec Kunčina na financování realizace akce získala dotační prostředky od Ministerstva pro místní rozvoj ČR ve výši 7 692 948 Kč.

Slavnostní otevření Kulturního centra Kunčina proběhlo v sobotu 15. 10. 2022. Obec Kunčina ve spolupráci s agenturou TIME4FUN a SDH Kunčina připravila pro návštěvníky bohatý program pro celou rodinu. Program se odehrával nejen v budově kulturního centra a jejím okolí, ale také na zahradě mateřské školy, kde byly připraveny nafukovací atrakce pro děti a malování na obličej. Během odpoledního programu se představila návštěvníkům akce cimbálková muzika Kobylka, kejklíř PUPA a břichomluvec Zdeněk Polach a Matýsek. V 16:30 návštěvníci na plátně našeho kina shlédli studentský film s názvem Vesnice roku.

Hvězdným hostem slavnostního otevření byl vynikající zpěvák Onřej Ruml, který od 17:30 předvedl své umění plnému sálu našeho kulturního centra. Na závěr akce zahrála přítomným moravskotřebovská kapela ACOUSTICBOX.

Budovu lze pronajmout za poplatek k rodinným oslavám, firemním akcím či svatbám.

Klub důchodců

Budova čp. 142 v Kunčině je po dlouhá desetiletí využívána jako zázemí Klubu důchodců v Kunčině. V posledních letech slouží veřejnosti jako místní knihovna. V letech 2015 - 2018 proběhla v budově kompletní rekonstrukce (hlavní sál, chodba, kuchyně, vstupní prostory), bylo vybudováno parkoviště, chodník se 4 lavicemi pro veřejnost a proběhly značné úpravy okolí. V budově je ústřední plynové topení.

Budovu lze pronajmout za poplatek k rodinným či firemním oslavám a svatbám.

Přírodní areál Pod Skalkou

Areál pod Skalkou je využíván spolky obce, které zde pořádají kulturní a sportovní akce pro veřejnost:
  • pálení čarodějnic,
  • stavění a kácení májky,
  • Kunčinská pouť,
  • turnaj v malé kopané o Kunčinské Tango.

Areál u myslivny v Nové Vsi

Areál u myslivny v Nové Vsi je využíván spolky obce, které zde pořádají venkovní kulturní akce (loučení s létem, soutěž ve vaření gulášů).

Budovu lze pronajmout a pořádat v ní svatby, oslavy či schůze.

Obecní úřad Kunčina
Kunčina 204
569 24 Kunčina

Tel: +420 461 318 321
Email: obec@obeckuncina.cz
Datová schránka: 59ibrui

Úřední hodiny:
pondělí a středa
7:00 - 12:00 / 13:00 - 16:30